Network güvenliği artık öncelikli konu haline geldi

0

Uzun yıllar güvenlik alanında çeşitli global şirketlerde yöneticilik yapan Tunç Çokkeser, Eylül 2014’ten bu yana Tnetworks ile girişimciliğe de adım atmış durumda. Tnetworks’ün network teknolojileri ve güvenlik teknolojileri alanında uzmanlaştığını söyleyen Çokkeser, finans, telko ve kamudaki büyük kurumsal müşterilere çözüm sunduklarını ifade ediyor.

5-6 yıl önce network güvenliğinin yalnızca firewall’dan ibaret olduğuna dikkat çeken Çokkeser, o tarihlerde güvenlik önlemleri arasında kendine ikinci, üçüncü sırada yer bulan network güvenliğinin bugün birinci öncelikli konu haline geldiğine vurgu yapıyor.

Bu kapsamda farklı ihtiyaçlar için halen 10’un üzerinde güvenlik çözümü sunduklarını belirten Çokkeser, Tnetworks’ün farklılaştığı noktayı temsil ettikleri global firmaların Türkiye’deki en yetkin iş ortağı olmaları olarak nitelendiren Tunç Çokkeser, 2015 ve sonrasındaki planları arasında tanınmış büyük firmalar ve belirli bir alana odaklanmış niş üreticilerle birlikte yol almayı planladıklarını söylüyor.

2016’dan itibaren Ortadoğu’ya da açılmak için hazırlık yaptıklarını kaydeden Çokkeser, Dubai’de açacakları ofisle çözüm ve hizmetlerini bölgedeki diğer ülkelere sunmayı amaçladıklarını da ifade ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>