New Orleans siber saldırıya uğradı

0

New Orleans siber

ABD’nin en büyük şehirlerinden New Orleans siber saldırıya uğradı. New Orleans yönetimi, ilgili donanımlar ve yazılımları direkt olarak devre dışı bıraktı.

New Orleans siber saldırı kurbanı oldu

Son yıllarda birçok kurumun yanı sıra şirketler de siber saldırılarla mücadele ediyor. bu saldırılardan sonuncusu ise ABD’nin en büyük şehirlerinden New Orleans’a yönelik gerçekleşti.

New Orleans yönetimi, şüpheli bazı mailler ve yazılımları tespit ettikten sonra acil durum etti ve birçok bilgisayar direkt olarak devre dışı bırakıldı.

New Orleans Valisi LaToya Cantrell, siber saldırı teşebbüsüne rağmen herhangi bir fidye talebi almadıklarını ve veri hırsızlığının gerçekleşmediğini vurguladı. Devre dışı bırakılan bilgisayarların yeniden ne zaman kullanılacağı ise henüz bilinmiyor.

Güvenlik uzmanları, New Orleans’ta yönetimde çok fazla dijital kaydın tutulmamasının büyük bir avantaj sağladığını belirtiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>