New York yönetimi internet şirketlerini gözaltına aldı

0

ABD’nin en kalabalık şehirlerinden olan New York’ta, internet bağlantı hızları halkın en çok şikayet ettiği konulardan biri.

Satarken büyük sözler veriyorlar ama

Farklı şirketlerin, yüksek vaatlerle halka internet bağlantısı satması ancak bu yüksek hız vaatlerini yerine getirememesi nedeniyle yaşanan sıkıntıları ve şikayetleri ele alan New York yönetimi, halkı korumak için bazı önlemler aldığını duyurdu.

Buna göre, Nwe York’tan faliyet gösteren internet servis sağlayıcıları artık “verebildikleri hızın” üzerinde bağlantı hız reklamı yapamayacaklar, reklamlarında ve sözleşme esnasında alt yapılarının mevcut durumuna göre verdikleri hızı doğru yansıtmak zorunda olacaklar ve New York yönetimi de bu reklamları ve uygulamaları çok sıkı şekilde kontrol edecek.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>