New York’ta elektronik sigara yasağı!

0

elektronik sigara yasağı

ABD’nin New York eyaletinde kısmen elektronik sigara yasağı uygulanmaya başlanıyor. Alınan kararla, aromalı elektronik sigaralar yasaklanıyor.

Elektronik sigara yasağı neden geliyor?

Tüm dünyada sigara tüketimi en önemli sağlık sorunlarının kaynağı olarak görülüyor. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan elektronik sigaralar, gençler arasında sigara tüketimini daha yaygın hale getirmeye başladı.

ABD’de yapılan araştırmalara göre, lise çağındaki gençlerin yüzde 27’si elektronik sigara kullanıyor. 2014 yılında ise bu oranın yüzde 160 daha az olduğu belirtiliyor.

Elektronik sigara tüketiminde artışa neden olan ise aromalı sigara ürünler. Gençlerin yüzde 19’u aromalı ürünler nedeniyle elektronik sigarayı denediğini ve yüzde 27’si aromalı rünler nedeniyle elektronik sigara kullanmaya devam ettiğini belirtiyor.

New York valisi Andrew Cuomo, tüm bu istatistikleri dikkate alarak, elektronik sigara kullanımına yönelik önemli bir karar aldı. Cuomo, eyalette artık aromalı elektronik sigaraların satışının yasaklanacağını duyurdu. Bu yasakla, elektronik sigara kullanımında azalma yaşanması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>