Nexi dijital Euro ile ilgileniyor

0

Nexi dijital Euro

Nexi dijital Euro ile ilgilendiğini açıkladı. Ancak kendilerinin ECB ile herhangi bir temasının olmadığını belirtti.

Nexi dijital Euro için çalışıyor

Nexi CEO’su Paolo Bertoluzzo, CNBC tarafından şirketin ECB’nin önerdiği dijital para biriminin “tasarımına katkıda bulunduğunu” söyledi.

Nexi projeye dahil olduğunda Businesshala’ya konuşan Tridico, “Dijital euro stratejik öneme sahip ve pan-Avrupalı ​​bir operatör olarak Nexi bu konuya katkıda bulunma sorumluluğunu hissediyor, ancak ECB ile resmi bir teması yok” dedi.

Temmuz ayında ECB’nin Yönetim Konseyi, artan elektronik ödeme araçları talebini karşılamak ve kripto para birimlerindeki patlamayla mücadele etmek için küresel bir çabanın parçası olan euro’nun dijital versiyonunu başlatmaya yönelik ilk aşamayı resmen onayladı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>