NFT pazarı 2.5 milyar doları aştı

0

NFT pazarı

2021 ilk yarısında NFT pazarı 2.5 milyar doları aştı. Bu yıl NFT pazarı, önemli bir ivme yakaladı ve hızlı büyüme gösterdi.

NFT pazarı yeni bir barajı daha geçti

NFT’lerin popülerliğinin bu yılın başlarında artmasının ardından, satış hacimlerinde ciddi bir artış yaşandı. Bu yıl 69.3 milyon dolarlık en büyük satış da gerçekleşti.

Pazar verilerine göre değiştirilemez tokenler (NFT’ler) pazarı, 2020’nin ilk yarısında sadece 13,7 milyon dolarlık hacme sahipti. 2021 ilk yarısında ise NFT satış hacmi 2.5 milyar dolara ulaşarak önemli bir büyüme kazandı.

NFT nedir?

NFT, resim, video veya oyun içi öğe gibi maddi olmayan bir dijital öğeyi temsil eden bir kripto varlığıdır. NFT’lerin sahipleri blok zincirine kaydedilir ve bir NFT’nin temsil ettiği dijital varlık için bir yedek olarak alınıp satılmasına izin verir.

2021’de ciddi bir büyüme yaşayan NFT pazarında, OpenSea’deki aylık satış hacimleri Haziran ayında rekor seviyeye ulaştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>