NHS hack konusunda uyarılarda bulundu

0

Bekchy

Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) liderleri, yaygın hack saldırılarının hastalar ve sağlık kuruluşları için önemli bir risk olduğu uyarısında bulundu.

VMWare ve Intel tarafından yapılan bir araştırmanın verileri, Ulusal Sağlık Sistemi’ndeki (NHS) IT liderlerinin endişelerini ortaya koydu. Araştırmaya göre ankete katılanların neredeyse üçte biri gizli hasta verilerinin bilgisayar korsanları tarafından sızdırıldığına kesin gözüyle bakıyor. Sağlık kuruluşu personelleri için ise ankete katılan liderlerin yüzde 80’i güvenliğin sağlanamadığını düşünüyor.

Liderlerin üçte birinden fazlası, ekibinin siber güvenlik altyapısını ve stratejisini geliştirme becerilerine sahip olmadığını, yüzde 62’si ise ekipman veya tesislere yapılan saldırıların hastalara zarar verebileceğini söylüyor.

Liderlerin yüzde 28’i, siber saldırılar sonucu vasıflı personeli kaybettiklerini ve yüzde 70’i daha fazla yatırım ile daha fazla personele ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

Endişe verici bu verilere rağmen hükümetin 21 milyon pound’luk fonlamasının bu konuda yardımcı olması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>