Nijerya Merkez Bankası kripto para kullanımını yasaklıyor

0

Nijerya Merkez Bankası kripto para

Nijerya, kripto para ekosisteminde önemli ülkeler arasında yer alıyor. Ancak Nijerya Merkez Bankası kripto para kullanımını yasaklayan bir karar aldı.

Nijerya Merkez Bankası kripto para kullanımına savaş açıyor

Afrika ülkeleri arasında kripto para konusunda en büyük ekosisteme sahip ülkelerden biri de Nijerya. Ancak yeni yasal düzenlemeyle Nijerya’da kripto paralar tarihe karışmak üzere.

Nijerya Merkez Bankası’nın aldığı yeni karar kapsamında, ülkede kripto para faaliyetleri durduruluyor. Ülkedeki bankalara bildirilen karar kapsamında, kripto paralarla işlem yapan hesapların devre dışı bırakılması istendi. Ayrıca bu hesaplarının kullanımının yasaklanması konusunda da bilgilendirme mesajı paylaşıldı.

Kararla birlikte Nijerya’daki tüm kripto para faaliyetleri durdurulmuş olacak.  Ayrıca yasaklara uymayan ve ihlalde bulunan tüm şirketlere ve şahıslara çok ağır yaptırımlar uygulanacağı da belirtildi.

Nijerya’yla benzer şekilde Avustralya Merkez Bankası da ülkede kripto para kullanımını kısıtlayıcı bir karara imza atmıştı. Bu kararla birlikte kripto para piyasasında nasıl bir hareketlilik yaşanacağı şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>