Techinside Google News
Techinside Google News

Nijerya startup yasasını yürürlüğe koydu

Nijerya Cumhurbaşkanlığı, bir grup Nijeryalı teknoloji lideri ve birkaç hükümet organıyla işbirliği içinde, girişimlerin ve düzenleyici kurumların multi-milyar dolarlık teknoloji ekosisteminde nasıl çalıştığını ve işbirliği yaptığını yönetmek için Nijerya Startup Bill'i başlattı.
- Advertisement -

Nijerya Cumhurbaşkanlığı, bir grup Nijeryalı teknoloji lideri ve birkaç hükümet organıyla işbirliği içinde, girişimlerin ve düzenleyici kurumların multi-milyar dolarlık teknoloji ekosisteminde nasıl çalıştığını ve işbirliği yaptığını yönetmek için Nijerya Startup Bill’i başlattı.

Bu tasarı Başkan Muhammadu Buhari tarafından yasa haline getirildi. Bu haber, ülkenin İletişim ve Dijital Ekonomi Bakanı Isa Pantami tarafından bir tweet aracılığıyla duyuruldu. Ayrıca, şimdi Nijerya Start-up Yasası olarak adlandırılan tasarının kendi ofisi ve ülkenin Genelkurmay Başkanlığı tarafından başlatıldığından da bahsetti.

Nijerya Startup ​​Yasası, taslağı geçen Ekim ayında cumhurbaşkanlığına ve ülkenin Federal Yürütme Konseyi’ne (FEC) sunulduğundan bu yana çeşitli okumalardan geçti.

Dijital İnovasyon ve Girişimcilik Konseyi tasarıyı yönetecek. Başkan, Nijerya’nın apeks bankasının valisi, Startup ​​Danışma Forumu temsilcileri, Nijerya’nın bilgi ve teknoloji düzenleyicisinin Genel Müdürü ve diğer önemli hükümet ve özel görevlilerden oluşacak. Yeni başlayanlar ve politika yapıcılar arasındaki işbirliğini teşvik etmeyi ve Nijerya’nın yasa ve düzenlemelerinin açık, planlı ve teknoloji ekosistemi için çalışmasını sağlamayı içeren politika yönergelerini ve tasarının hedeflerinin gerçekleştirilmesini denetleyecekler. Nijerya Startup ​​Yasası, Nijeryalı girişimlerin ürünlerini piyasaya sürmeleri ve ölçeklendirmeleri için elverişli bir ortam yaratmak ve ayrıca iki tekerlekli araçların ve kripto para birimlerinin yasaklanması gibi geçmişte meydana gelen aksaklıkların gelecekte oluşmasını önlemek için hazırlandı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir