Techinside Google News
Techinside Google News

Nike veri analiz firması satın aldı

Nike veri analiz firması satın alarak dijital dönüşüm çağı için gelecek planlarını genişletiyor. Nike veri analiz işlemi ile gelirlerini artırmayı hedefliyor.
- Advertisement -

Nike, veri analiz firması satın alarak dijital dönüşüm çağı için gelecek planlarını genişletiyor. Nike, veri analiz işlemi ile gelirlerini artırmayı hedefliyor.

Nike veri analiz firması Zodiac’ı satın aldı.

Nike, tüketicilere yönelik veri analizi şirketi olan Zodiac Inc.’ı satın aldığını duyurdu. Nike, veri analizleri ile müşteriler için yaşam boyu değer zinciri oluşturmayı amaçlıyor.

Zodiac’ın şirket misyonu; bireysel bir müşterinin doğru pazarlama, doğru teklifler ve doğru öneriler ile gelirdeki değerini artırmak üzerine kurulu.

Kasım ayında yapılan bir toplantıda Nike, yeni ürün platformlarını hızla ölçekleyerek perakende satış mağazaları, mobil uygulamalar ve e-ticaret ortakları aracılığıyla tüketiciye doğrudan ulaşarak önümüzdeki yıllarda büyümesini hızlandırma planlarını açıklamıştı.

Perakende satışı karmaşık bir sektör olduğu için doğrudan satışa ve müşteri ilişkilerine odaklanılması gerekiyor. Bunları iyileştirmenin en iyi yolu ise müşterinin marka ile olan etkileşimini açıklayan verilere odaklanmaktır.

Spor ürünleri üreticileri arasında dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 ile kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Bu alandaki bir diğer üretici olan Adidas ise Almanya’da robotlarla üretim yapılan Speed Factory tesisinde ayakkabı üretimi gerçekleştiriyor. Tüm bu gelişmeler, hem üretim sürecini hem de pazarlama sürecini etkiliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir