Nikola ve Proterra pil tedarikinde anlaştı

0

Proterra pil

Nikola ve Proterra pil tedarikinde anlaşmaya vardı. Bu anlaşmayla ticari elektrikli araçlara geçiş daha hızlı olabilir.

Nikola ve Proterra pil tedarikinde anlaştığını duyurdu

Sıfır emisyonlu ulaşım ve enerji altyapısı çözümlerinde dünya lideri Nikola Corporation  ve ticari araç elektrifikasyon teknolojisinde lider bir yenilikçi olan Proterra Inc, stratejik ve çok yıllı bir tedarik anlaşması yaptı.

Proterra’nın endüstri lideri akü teknolojisi ile güç Nikola sıfır emisyonlu yarı kamyonlar güçlerini birleştiriyor.

Proterra ürününün Nikola Tre bataryalı elektrikli araç (BEV) ve Tre yakıt hücreli elektrikli araçta (FCEV) kullanılması bekleniyor. İlk Proterra Powered Nikola yarı kamyonlarının 2022’nin dördüncü çeyreğinde üretilmesi ve Proterra’nın 2022’nin ikinci çeyreğinden itibaren Nikola’ya prototip sistemleri teslim etmesi bekleniyor.

Proterra CEO’su Gareth Joyce: “8. sınıf kamyonlar ABD’de ve küresel ekonomide hayati bir rol oynuyor. Kamyon taşımacılığı endüstrisini karbondan arındırmak, Proterra’nın misyonunun özüdür ve ağır hizmet kamyon taşımacılığını sıfır emisyona götürmeye yardımcı olmak için bu yolculukta Nikola’ya katılmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Nikola CEO’su Mark Russell, “Nikola Tre BEV ve FCEV’e yönelik artan taleple birlikte, çift kaynaklı bir strateji aracılığıyla pil tedarikini aktif olarak takip ettik” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>