Techinside Google News
Techinside Google News

Nikola yeni CEO’sunu belirledi

Nikola yaptığı açıklamada, Mark Russell gelecek yıl 1 Ocak'ta emekli olduğunda elektrikli kamyon üreticisinin CEO'su olarak görevi Michael Lohscheller'in devralacağını söyledi.
- Advertisement -

Nikola yaptığı açıklamada, Mark Russell gelecek yıl 1 Ocak’ta emekli olduğunda elektrikli kamyon üreticisinin CEO’su olarak görevi Michael Lohscheller’in devralacağını söyledi.

Şubat ayında şirkete katılan Lohscheller’ın Russell’ın başkanlığını devralacağını ve derhal Nikola’nın yönetim kuruluna katılacağı duyuruldu. 53 yaşındaki Lohscheller, Tre pilli elektrikli araçların üretiminde ve Tre yakıt hücreli elektrikli araçlar için geliştirme kilometre taşlarına ulaşılmasında etkili oldu.

Tesla’ya meydan okumayı ve bu yıl 300 ila 500 Tre akülü elektrikli kamyon üretmeyi hedefleyen Nikola, ikinci çeyrek geliri tahminlerinin ardından geçen hafta üretim hedefine sadık kaldı.

Lohscheller, Stellantis holdinginden Alman otomobil üreticisi Adam Opel’in CEO’suydu ve Nikola Motor’un başkanlığını üstlenmeden önce kısa bir süre Vietnamlı otomobil üreticisi VinFast’ın küresel üst düzey patronu olarak görev yaptı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir