Nikon Sendai fabrikası taşınıyor

0

Nikon Sendai fabrikası

Fotoğraf makinesi sektörünün dev üreticisi Nikon Sendai fabrikası için yeni bir karar aldı. Bu fabrikanın Tayland’a taşınmasına karar verildi.

Nikon Sendai fabrikası için taşınma kararı

Fotoğraf sektörünün dev isimlerinden Nikon, Japonya merkezli olması nedeniyle üretimine çoğunlukla burada devam ediyor. Ancak Nikon, sürpriz bir şekilde üretim fabrikasında değişiklik kararı aldı.

Nikon’un Japonya’daki 49 yıllık Sendai fabrikası, Tayland’a taşınıyor. Fotoğraf makinesi üretiminin yapıldığı bu fabrika için Ekim ayı itibariyle taşınma hazırlıklarının başlatıldığı belirtildi. Şu anda fabrikada Z6 ve Z7 modellerinin üretimlerinin de tamamlandığı açıklandı.

Nikon’un bu taşınma kararının arkasında ise zor geçen finansal süreç olduğu tahmin ediliyor. Nikon, D6 DSLR gibi ikonik eski model fotoğraf makinelerinin üretimini Japonya’daki eski fabrikasında yapmaya devam edecek. Ayrıca yüksek performanslı makineler için bazı parçaların üretimi de bu fabrikada yapılabilir. Ayrıca fabrika, yeni girişimler için de kullanılabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>