Nintendo Switch satış sayısı açıklandı

0

Nintendo Switch satış sayısı

Nintendo’nun popüler oyun konsolu Nintendo Switch, önemli bir başarı yakaladı. 30 Eylül’e kadar yapılan Nintendo Switch satış sayısı açıklandı.

Nintendo Switch satış sayısı 68 milyonu geçti

Nitendo, Nintendo Switch konsoluyla oyun sektöründe önemli bir marka değerine sahip. oyun oynamayı ulaşılabilir, kolay ve daha eğlenceli hale getiren Nintendo Switch, satış sayısıyla da başarıyı yakalamış durumda.

Nintendo Switch için 1 Temmuz-30 Eylül tarihleri aralığını içeren satış istatistikleri de yayınlanmış durumda. Paylaşılan istatistiklere göre Nintendo Switch, bu tarihlerde toplamda 6.86 milyon adet satıldı. 2017 yılında satışa sunulan oyun konsolu toplamda ise 68.3 milyon adet satış sayısına ulaşmış oldu.

Yine aynı tarihlerde satılan Switch oyunu adedi ise 49.81 milyon olarak açıklandı. Nintendo’nun tahminlerine göre Nisan 2020-Mart 2021 aralığında ise 24 milyon Switch konsolu satışı gerçekleşecek. Nintendo bir önceki tahminini 19 milyon adet olarak açıklamıştı ancak bu tahminde artışa gitti. Ayrıca şimdiye dek dünyada satılan Nintendo Switch oyunu sayısı ise 456.49 milyon olarak açıklandı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>