NIO elektrikli sedan aracını tanıttı

0

NIO elektrikli sedan

NIO elektrikli sedan aracını tanıtırken, bir hayli iddialı bir şekilde piyasaya giriş yaptı. ET7 isimli modelin, tamamen otonom olduğu belirtiliyor.

NIO elektrikli sedan: ET7

Günümüzde elektrikli ve otonom araç sektöründe çok hızlı bir şekilde gelişmeler yaşanıyor. Ancak tamamen otonom sürüş teknolojisine henüz geçilemedi.

Elektrikli araç sektöründe dünyanın en büyüğü diyebileceğimiz Çin’de, NIO yeni model sedanıyla bir hayli iddialı tanıtım yaptı. NIO ET7 isimli elektrikli sedanın otonom sürüş teknolojisinin tam otonom seviyede olduğu iddia ediliyor. Ayrıca ET7’deki teknolojinin Tesla’nın kinden de daha gelişmiş olduğu vurgulanıyor.

Aracın teknik özelliklerine baktığımızda ise toplamda 480 kW’lık motoru ile 0’dan 100 km/s hıza 3.9 gibi çok kısa bir sürede ulaştığını görüyoruz. Aracın standart paketinde bulunan 70 kWh’lik batarya, 500 km menzil sunuyor. Bir üst paketinde bulunan 700 kWh’lik batarya ise 500 km’e kadar menzil sağlıyor. Opsiyonlar arasında 1000 km’ye kadar menzil sunan 150 kWh’lik batarya da yer alıyor.

Şu anda Çin’de ön siparişe sunulan ET7’nin başlangıç iyatı 448 bin Yuan yani yaklaşık 510 bin TL olarak açıklandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>