Nissan emisyon skandalına karıştı!

0

Nissan emisyon

Japon otomotiv üreticisi Nissan emisyon skandalı ile gündeme geldi. Nissan emisyon testlerinde usulsüzlük yaptığını itiraf etti. Emisyon skandalının ardından Nissan’ı zor günler bekliyor.

Nissan emisyon test sonuçlarını değiştirdi

Son yıllarda otomotiv üreticileri, emisyon test sonuçlarında yaptıkları usulsüz değişiklikler ile gündeme geliyor. Alman devi VW’nün ardından, Japon otomotiv üreticisi Nissan da bu olaya karıştı. Geçtiğimiz ay veri yanlışlığı nedeniyle 1.2 milyon aracını geri çağıran şirket, emisyon testlerinde oynamalar yaptığını itiraf etti. Ancak bu oynamaların her fabrikadaki üretimlerini kapsamadığını belirtti.

Emisyon skandalı nedeniyle oldukça zor günler yaşayan Nissan, emisyon değerleriyle oynanmış araçların sadece Japonya’da satıldığını duyurdu. Yani usulsüz değer konulan hiçbir aracın şu an için Japonya dışında satılmadığını söyleyebiliriz. Bu araçların sadece Japonya içinde kalması, Nissan’ın ekonomik olarak alacağı darbeyi hafifletebileceği düşünülüyor. Ayrıca diğer ülkelerde herhangi bir yaptırım olmaması da söz konusu olabilir.

Nissan, salınım ve yakıt ekonomisi sonuçlarının gerçek değerlerinin de uyulması gereken sınırlar dahilinde olduğunu söylüyor. Ancak asıl test sonuçlarının ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>