Nissan enerji projesini tanıttı

0

Nissan enerji

Nissan enerji sektörüne yönelik yeni projesi olan The Light Reborn projesini tanıttı. Nissan enerji alanındaki yenilikleriyle aydınlatma sektörüne yenilik getiriyor.

Nissan enerji yatırımlarını sürdürüyor

Nissan ve bağlı kuruluşu 4R Energy Corporation tarafından geliştirilen The Light Reborn adlı sistem aydınlatma ve yenilenebilir enerjiyi bir arada kullanıyor. Sitem temel olarak aydınlatma için bir LED ve güneş panelinden oluşuyor. LED ve güneş panelinin bir dirsek bölgesinde birleşiyor olması, sistemin kurulumunu oldukça kolay hale getiriyor.

Gündüz saatlerinde güneş enerjisinden elde edilen elektrik enerjisi, LED’i aydınlatmak için kullanılıyor. Off-grid yapıdaki bu sistem sayesinde gündüz aydınlatması için şebeke bağlantısına ihtiyaç duyulmayarak enerji tüketimi azaltılıyor. Elektrik enerjisi üretiminin minimuma indiği gece saatlerinde ise isteğe bağlı olarak şebek bağlantısı aktif edilerek aydınlatmaya devam edilebilir.

The Light Reborn özellikle cadde, sokak ve otoyol aydınlatmalarında kolaylıkla kullanılabilecek bir potansiyele sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>