Nissan Netflix benzeri sisteme geçiyor

0

Nissan Netflix

Nissan Netflix benzeri bir abonelik sistemiyle kullanıcıların araç kullanma seçeneklerini genişletiyor. Bu sistemle Nissan, kullanıcıların farklı araçlar kullanabilmesini hedefliyor.

Nissan Netflix benzeri aboneliğe geçiyor

Japonya merkezli otomotiv devi Nissan, yeni bir araç tanıtmanın ötesine geçerek farklı abonelik sistemleri üzerinde çalışıyor. Bu abonelik sistemleriyle kullanıcılara farklı araçlar kullanma imkanı tanınacak.

Nissan’ın uygulamayı istediği sistem, Netflix’te olduğu gibi aylık abonelik üzerine kurulu durumda. Kullanıcılar bu abonelik sistemine katılmak için bir kereye mahsus olmak üzere 495 dolar ödeme yapacaklar. Daha sonra aylık 699 dolar ve 899 dolar olan ‘Select’ ve ‘Premium’ abonelik sistemleri arasında seçim yapabilecekler.

Nissan’ın Select paketinde Altima sedan ve Rogue crossover yer alırken, Premium paketinde Maxima sedan ve Armada SUV modelleri bulunacak.

Kullanıcılara abone oldukları bu sistem dahilinde araçlarını her gün değiştirme, sigorta, yol yardım, temizlik ve bakım gibi hizmetler sınırsız bir şekilde sunulacak. Böylelikle kullanıcılar diğer unsurları düşünmeye gerek kalmadan, ihtiyaçlarına göre her gün araç sahibi olabilecek. ABD merkezli elektrikli otomobil girişimi Canoo da buna benzer bir sistem üzerinde çalıştığını duyurmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>