Nissan Türkiye’de genel müdür değişimi

0

Genel Müdür Sinan Özkök’ün Nissan Hindistan Başkanı olarak görevlendirilmesinin ardından,  Emre Doğueri, Nissan Türkiye Genel Müdürü olarak atandı

Nissan, 10 Haziran itibariyla Türkiye’deki satış operasyonlarını gerçekleştiren Nissan Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü olarak Emre Doğueri’nin atadığını açıkladı. İstanbul’da görev yapacak olan Doğueri, Nissan’ın Türkiye’deki operasyonlarının yanı sıra, Kuzey Afrika ve BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinden sorumlu olacak.

Özkök, Nissan Hindistan Başkanı oldu

Emre Doğueri, görevi Sinan Özkök’ten devralırken, Özkök ise Hindistan operasyonlarını yürütmek üzere Nissan başkanlığına getirildi. Hindistan, 4 milyondan fazla sektör hacmi ile Afrika, Orta Doğu ve Hindistan bölgesinin en büyük pazarı. Renault ortaklığındaki ittifak ile birlikte, Nissan’ın Hindistan’da ayrıca yıllık 480 bin otomobil kapasiteli bir de fabrikası bulunuyor. 2015 yılından bu yana Türkiye’de Nissan’a liderlik eden Özkök, pazarda güçlü bir büyüme gerçekleştirmişti. 

Emre Doğueri 20 yıllık deneyime sahip

Türkiye, Fransa, Cezayir ve Suudi Arabistan’da 20 yıllık bir deneyime sahip olan Nissan Türkiye’nin yeni genel müdürü Emre Doğueri ise son olarak Citroen Türkiye’nin ülke operasyonlarından sorumlu genel müdürü olarak görev yapıyordu. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Doğueri, aynı bölümden yüksek lisans derecesine sahip. 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>