Nissan’ın elektrikli modeli 400 bin adet sattı

0

Dünyanın en ünlü elektrikli otomobil üreticisi Tesla olabilir ama en çok satan elektrikli otomobil modeli, Nissan’ın oldu.

Nissan’ın elektrikli modeli Leaf, dünyada 400 bin adet satılan ilk elektrikli otomobil oldu. Firma bu modelin 2005’de 200 bin adeti geçmesinin ardından artan popülerliği ile satışların 400 bin adedi geçtiğini duyurdu. Böylece son üç yılda 200 bin adet Leaf modeli satıldığı ortaya çıktı.

Son üç senedeki satışların 90 bin adedi Tesla’nın ülkesi ABD’de, 50 bin adedi Japonya’da, 40 bin adedi ise Avrupa’da gerçekleşti.

Öte yandan Tesla da bu rekabete katılabilmek için geçen üç sene boyunda fiyatı 35 bin dolara inmiş Model 3’ü pazarladı ve şimdiye kadar 140 bin adet sattı.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>