Nokia akıllı klima üretti

0

Nokia akıllı klima

Nokia akıllı klima sektörüne giriş yaptı. Nokia’nın ilk akıllı kliması hareket sensörlerine ve iklim kontröl sistemlerine sahip.

Nokia akıllı klima sektörüne giriş yaptı

Akıllı telefon sektöründen uzaklaşan Nokia, yenilikçi teknolojilerle birlikte akıllı ev teknolojilerine de yönelik çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalardan biri de Nokia’nın ilk akıllı kliması oldu.

Nokia’ya ait olan ilk akıllı klima serisinde 5 farklı model yer alıyor. Bu modellerin hepsinde inverter teknolojisi kullanılmış. Klimayı farklı kılan nokta ise Wi-Fi bağlantısına, akıllı hareket sensörlerine ve iklim kontrol sistemine sahip olması. Ayrıca bu klimada bulunan çok aşamalı filtre de klimanın öne çıkan teknik altyapılarından biri.

Nokia’nın akıllı klima sektöründeki macerasının, Hindistan merkezli e-ticaret platformu Flipkart ile yaptığı ortaklıkla başladı diyebiliriz. Nokia bu ortaklıkla akıllı TV ve dizüstü bilgisayar sektörüne giriş yaptı. Akıllı klima da aslında bu ortaklığın önemli kazanımları arasında yer alıyor diyebiliriz.

29 Aralık’ta piyasaya sürülecek olan Nokia markalı akıllı klimalar, ilk olarak Hindistan’da kullanıma sunulacak. Bu klimaların başlangıç fiyatının ise 420 dolar olacağı duyuruldu. Hindistan’da üretilen ve burada satışa sunulacak akıllı klimaların, diğer ülkelerde satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>