Nokia aradığı CEO’yu Samsung’da buldu

0

Nokia, kısa süre önce kurduğu ve yeniden tüketici elektroniği alanında hizmet vermesini sağlayacak Nokia Technologies için aradığı CEO’yu, Samsung’dan transfer etti. 

Samsung’un Kuzey Amerika CEO’su olan Gregory Lee, 2014 yılından beri devam ettiği görevini bırakarak artık Nokia Technologies’in CEO’su olarak görev yapacak. 

Bu yeni gelişmeyle beraber Nokia, Kuzey Amerika’da çok güçlü bir pozisyon elde etmiş olacak. Şu anda sanal gerçeklik gözlükleri ve bazı dijital tıbbi cihazlar üreten Nokia Technologies, eski Samsung CEO’su ile Kuzey Amerika pazarında son tüketicilere ulaşmak adına önemli kanallara ulaşabilecek.

Nokia ayrıca yeniden girdiği “telefon üretme” işinde Kuzey Amerika’nın da çok önemli olduğunun farkında dolayısıyla Samsung’u ABD’de çok güçlü olan Apple’ın karşısında ayakta tutan CEO’nun artık yeteneklerini Nokia için kullanacak olması, dengelerin değiştirebilecek önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>