Nokia başkanı yapay zeka dersleri alıyor!

0

Nokia başkanı Risto Siilasmaa (51), bu yaz Stanford Üniversitesi tarafından yürütülen yapay zeka programlama ile ilgili çevrimiçi kurslar için kaydolduğunu açıkladı. Nokia’nın başkanı, yapay zeka hakkında daha fazla bilgi edinmek için okula kaydolduğunu söyledi.

30 yıl sonra programlama derslerine geri döndüğünü söyleyen Siilasmaa, yapay zeka programcısı olmak istemediğini ancak yapay zekanın yeteneklerini derin bir şekilde anlamak istediğini belirtiyor. Nokia başkanı, endüstriyel devrimin önemli bir altyapısı olan yapay zeka konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Nokia, daha güçlü ve daha kişiselleştirilmiş hizmetler oluşturmak için telekom operatörlerinin topladığı verilerin dağılımını analiz eden karmaşık yazılımlar sunacak. Potansiyel yapay zeka uygulamaları ile Nokia, ağ tıkanıklarının giderilmesine yönelik, sürücüsüz otomobillerde kullanım için trafik analizi ve akıllı şehirler için çözümler geliştirmeyi amaçlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>