Nokia bulut tabanlı yazılım abonelik hizmeti sunacak

0

Nokia bulut tabanlı yazılım

Nokia bulut tabanlı yazılım abonelik hizmeti sunmak için çözümünü duyurdu. Mark Bunn, bu alanda amaçlarını paylaştı.

Nokia bulut tabanlı yazılım abonelik hizmeti için açıklama yaptı

Nokia yaptığı açıklamada, telekom şirketlerini analitik, güvenlik ve veri yönetimi konusunda yazılım sağlamak için hedefleyen bulut tabanlı bir yazılım abonelik hizmeti başlatmayı planladığını söyledi.

Birçok teknoloji şirketi öngörülebilir, yinelenen bir iş kurmak için önceden lisanslamadan bir abonelik modeline doğru ilerliyor. Nokia’nın yazılım portföyünün bir kısmı bu yıldan itibaren abonelik kapsamında sunulacak olsa da 2022’nin başlarında ticari olarak daha fazlası satışa sunulacak.

Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Bunn bir röportajda, Nokia 2016’da yazılım bölümünü oluşturduğunda aboneliğe geçmek istediklerini, ancak hiçbir zaman uygulayamadıklarını söyledi. Bunn: “Şimdi bunun üzerinde çalıştık, ölçekte çalışabilmek için temel teknolojiyi oluşturduk” dedi.

Bulut tabanlı bir yazılım platformu maliyetleri düşürebilir, dağıtımını ve yönetimini kolaylaştırabilir ve müşteriler uzun vadeli kullanım için taahhütte bulunmadan önce platformu deneyebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>