Eski Nokia CEO’su Stephen Elop artık Telstra’da

Stephen Elop, teknoloji dünyasının tanınmış isimlerinden biri. Uzun yıllar Nokia’nın CEO’su olarak görev yapan isim, şirketin kötü gidişatının sorumlularından biri olarak gösterilmiş, mobil bölümünün Microsoft tarafından 2013’te satın alınmasında da etkili olduğu kaydedilmişti.

Satın alım sonrasında Microsoft’un üst düzey yöneticilerinden biri olarak kariyerine devam eden Elop, 2015 Temmuz’unda bir yönetim değişikliğinin parçası olarak görevinden ayrılmak durumunda kalmıştı. Kısa bir aranın ardından yeni durağı belli oldu: Avustralya’nın en büyük mobil operatör şirketi Telstra.

Elop, Telstra’da teknoloji, inovasyon ve stratejiler konusunda üst düzey yönetici konumunda görev alacak. Görevine 4 Nisan 2016 itibarıyla başlayacak.

Telstra CEO’su Andrew Penn, geniş ve derin teknoloji deneyimi Stephen’ın ekibe ateşleyici güç olacağını belirterek, Telstra’nın hedefi dünya çapında bir teknoloji şirketi olmak ve söz konusu takviye bunun için önemli bir adım şeklinde konuştu. Telstra’da yönetim kadrosunda başka değişikliklerin de olduğu açıklandı.

Stephen Elop, Microsoft’ta iş bölümünün başkanı ve Finlandiyalı şirket Nokia’nın CEO’luğundan önce Juniper Networks’te COO koltuğunda oturmuş, yazılım şirketleri Adobe ve Macromedia’da üst düzey görevlerde bulunmuştu.

Önemli bir ivmeyle Nokia CEO’luğuna kadar uzanan başarılı kariyerinde özellikle son yıllardaki düşük dikkat çekici. Yeni durağı Avustralya’daki performansı merakla bekleniyor. Acaba Telstra markasını global sahnede daha fazla duyacak mıyız? Gelişmeleri aktarmayı sürdüreğiz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz