Nokia hisseleri dibe vurdu

0

Nokia hisseleri

Nokia CEO’sunun gelecek hakkındaki umutsuz konuşmaları sonrasında Nokia hisseleri dibe çakıldı. Bu düşüşte 5G için yapılan açıklamaların etkili olduğu belirtiliyor.

Nokia hisseleri yüzde 25 düştü

Akıllı telefon sektöründe artık eskisi gibi aktif olmayan Nokia, 5G ve IoT gibi yenilikçi teknolojilerle varlığını sürdürmeye çalışıyor. Bir zamanların teknoloji devi, artık eski gücünde olmasa da bu alanlarda başarılı çalışmalara imza atabiliyor.

Nokia CEO’su Rajeev Suri, yaptığı son açıklamada 5G teknolojisini tüm cihazlara geçirmenin maliyetli olacağını ve 2016 yılında Alcatel-Lucent’i bünyelerine katmalarının kendileri için maliyetli olduğunu söyledi.

Ekonomik anlamda yapılan bu umutsuz açıklamaların ardından, Nokia’nın hisseleri 24 Ekim’de yüzde 25 düşüş gösterdi. Bu düşüş, şirketin son 6 yıldaki en büyük düşüşü oldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>