Nokia SONiC projesine katılıyor

0

Nokia SONiC

Nokia uzun bir aranın ardından yeniden Microsoft ile çalışacak. Yapılan anlaşmaya Nokia SONiC projesine katıldığını duyurdu.

Nokia SONiC projesinde çalışacak

Geçtiğimiz yıllarda Nokia ile Microsoft iş birliğine gitmiş ve birlikte akıllı telefon pazarında yer almışlardı. Ancak bu ikilinin ortaklığı başarılı olamadı ve akıllı telefon sektöründen neredeyse silindiler.

Bu kez ise Nokia yaptığı açıklamada, Microsoft’un SONiC projesinde yer alacağını duyurdu. aslında 2016 yılında duyurulan bu projede Broadcom, Dell, Alibaba Grup ve Mellanox gibi dünya devi şirketler yer alıyor.

SONiC projesiyle özellikle veri merkezlerinin gerekliliklerine yönelik çalışmalara odaklanılacak. Bu çalışmalarla veri merkezleri için sunulacak yenilikler ve ekosistemde neler yapılabileceği belirlenecek.

Microsoft Azure yöneticisi Yousef Khalidi SONiC projesinde Nokia ile çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi. Nokia yöneticilerinden Sri Reddy ise bu iş birliğinin veri merkezi alt yapıları üzerine çalışan müşterilerine olan bağlılıklarını sürdürmek için devam ettirileceğini belirtti.

Teknoloji devlerinin SONiC projesine katılmasıyla, veri merkezlerinin geleceğe daha hazırlıklı olacağını söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>