Nokia veri kapasitesi rekoru kırdı!

0

Nokia veri kapasitesi

Nokia veri kapasitesi rekoru kırarak, telekomünikasyon sektöründe önemli bir başarıya imza attı. Nokia’nın rekoru, Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleşti.

Nokia veri kapasitesi rekoru: 50.8 Terabit

Akıllı telefon sektöründe inovasyona uyum sağlayamayarak gerilere düşen Nokia, telekomünikasyon alanında var olmaya çalışıyor. Bu alanda yenilikçi teknolojilere imza atan Nokia, bu kez Birleşik Arap Emirlikleri’nde yeni bir rekor kırdı.

Ülkedeki telekomünikasyon hizmetleri sağlayıcısı Etisalat’ın gerçekleştirdiği testlerde, 50.8 terabit ile optik iletim kapasitesi rekoru kırıldı.

Bu kapasite ile Game of Thrones dizsinin tüm bölümlerinin iki saniyede indirilebileceği belirtiliyor.

Ağ kapasitesinin artması ile 5G ve fiber bağlantılarında önemli bir aşamanın geçileceği ve veri merkezleri için önemli kolaylıkların sağlanabileceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>