Nokia YADRO ile işbirliği yapacak

0

Nokia YADRO

Nokia YADRO ile işbirliği yapacağını duyurdu. Nokia Rusya’da 4G ve 5G ağları için işbirliğine gitmiş oluyor.

Nokia YADRO ile işbirliği yapacağını duyurdu

Nokia ve Rus YADRO, Rusya’da 4G ve 5G telekom baz istasyonları inşa etmek için bir ortak girişim kurmayı planlıyor. İki ekipman üreticisi, yalnızca Rus ekipman yaklaşımlarını kullanarak ağlar oluşturmak için son tarih olarak söyledi.

Rusya, Moskova’nın yerel teknoloji ve BT hizmetlerini teşvik etmek için daha geniş bir çabasının bir parçası olarak, LTE ağları için telekom operatörlerinin lisanslarını 2023 sonrasına uzatacağını söyledi.

Finlandiya merkezli Nokia verdiği demeçte, “Yeni yerelleştirme düzenleyici çerçevesini ele almak için önde gelen bir Rus geliştiricisi ve yüksek performanslı sunucu ve depolama sistemleri üreticisi olan YADRO ile ortaklık yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Nokia, Rusya’da bir ortak girişim oluşturmak amacıyla iyi niyetli müzakerelere girme niyetlerini belirterek, iki firmanın 23 Kasım’da bir ön sözleşme imzaladığını söyledi. YADRO’nun ortak girişimde %51 hisseye sahip olacağı ve Nokia’nın kalan %49’unu alacağı bildirildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>