Techinside Google News
Techinside Google News

Nothing, iMessage’ı Android’e getiriyor

İngiltere merkezli teknoloji şirketi Nothing, iMessage'ı Android telefonlara getiren yeni bir uygulama duyurdu.

Teknoloji sektöründeki yenilikçi firmalardan biri olan Nothing, mobil iletişimde çığır açacak bir adım atmaya hazırlanıyor. Şirket, iMessage’ı Android platformuna getiren “Nothing Chats” adlı yeni uygulamayı duyurarak, kullanıcılara farklı bir mesajlaşma deneyimi sunmaya kararlı olduğunu gösterdi. Planlara göre, bu yeni uygulama, bu ayın sonlarına doğru kullanıcılara sunulacak.

Nothing Chats, özellikle iPhone kullanıcılarına mesaj gönderme imkanı sunarak, kullanıcılar arasında kesintisiz bir iletişim köprüsü kurmayı hedefliyor. İlk aşamada, Nothing Phone 2 sahipleri, uygulama üzerinden iPhone kullanıcılarıyla etkileşime geçebilecek ve bu özellik, Kuzey Amerika, AB ve diğer Avrupa ülkelerinde kullanıma sunulacak.

- Advertisement -

Bu özel uygulama, geçtiğimiz yıl Google Play Store‘da 10.000’in üzerinde indirmeye ulaşan resmi olmayan iMessage istemcisi Sunbird tarafından destekleniyor. Kullanıcıların iMessage’ı Nothing Chats üzerinden kullanabilmeleri için Apple kimlikleriyle giriş yapmaları gerekecek. Ayrıca, uygulama, iletilen verilerin güvenliğini ön planda tutarak uçtan uca şifreleme teknolojisini kullanıcılarına sunacak.

Nothing Chats, iMessage ile benzer bir yapıda çalışacak, bireysel ve grup sohbetleri gerçekleştirme imkanı sağlayacak, anlık mesaj gönderiminde karşı tarafın mesajını hemen görebilecek, fotoğraf ve video paylaşımı (sıkıştırılmamış şekilde) özelliğini barındıracak, sesli notlar gönderme olanağı tanıyacak. Ayrıca, kullanıcılar için önemli olan okundu bilgisinin görülebilmesi gibi detaylar da uygulamanın temel özellikleri arasında bulunacak. Mesajlara doğrudan yanıt verme veya emoji ile tepki gösterme gibi interaktif özellikler de kullanıcılara sunulacak.

Nothing Chats, aynı zamanda RCS mesajlaşma standardını da destekleyerek geniş bir iletişim yelpazesi sunacak ve bu sayede kullanıcıların daha zengin bir mesajlaşma deneyimi yaşamalarını sağlayacak. Uygulamanın kullanıcılara sunulması planlanan tarih 17 Kasım olarak belirlendi., bu hamle iMessage’ı cihazına entegre eden ilk Android OEM olma unvanını elde etmiş oldu. Kullanıcılar, bu tarihten itibaren Nothing Chats uygulaması ile daha kapsamlı ve etkileşimli bir mesajlaşma deneyimi yaşayabilecekler.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir