Novigo’dan Türk bilişimcilere kariyer fırsatı

0

Tüm dünyada dijital dönüşümün hız kazanmasıyla birlikte, lojistik yönetimi ve tedarik zinciri uygulama süreçleri de ciddi bir dönüşüm geçiriyor. Bu konudaki uzmanlığı ile öne çıkan Novigo da stratejik bir hamle yaparak Türkiye operasyonlarını genişletme kararı aldı. Altı küresel ofisini Türkiye’de açan Novigo, genç bilişimcilere yatırım yapmayı ve global ölçekte kariyer imkanı sunmayı planlıyor. İstanbul ofisini kısa süre önce hizmete alan firma, kendi ekibine yetiştirecek ve yurtdışına beyin ihracatı yapacak.

Genç bilişimcilere kaçırılmayacak kariyer fırsatı
Novigo, Türk bilişimcilere yatırım yapma kararı aldı. 2008 yılında kurulan ve küresel ölçekli firmalara tedarik zinciri yönetiminde optimizasyon ve danışmanlık hizmetleri sunan Novigo, Türkiye ve Orta Doğu pazarına daha iyi hizmet sunabilmek için İstanbul’da bir ofis açtı. Türkiye’nin bölgede ciddi bir liderlik potansiyeli olduğunu düşünen firma, bu ofiste yurt dışından gelen ekipler kullanmak yerine Türk bilişimcilere de kariyer fırsatları sunuyor.

Novigo Başkan Yardımcısı Dr. Osman Bayraktar, Türkiye de aradıkları insan kaynağına ulaşacaklarından ve genç Türk bilişimcileri 5 ay boyunca yetiştirdikten sonra sadece yerel operasyonlarda değil uluslar arası projelerde de değerlendirebileceklerinden emin.  Dr. Osman Bayraktar, özellikle Türk bilişimcilere kariyer imkanı sağlama konusuna biraz da milli bir mesele olarak baktığını ve Alman CEO’yu ikna etmek için çaba sarf ettiğini söylüyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

“Novigo olarak İstanbul’da bir ofis açarak hem Türkiye hem de Orta Doğu pazarındaki faaliyetlerimize hız vermeyi planladık. Ancak bu projeye sadece yeni bir ofis açılışı olarak bakmamak gerekiyor. Novigo olarak aynı zamanda Türkiye’de yatırım yapmaya ve yetenekli genç bilişimcilere küresel ölçekte kariyer fırsatları sunmaya hazırız. SAP TM üzerine sertifika olanağı da sunulan 5 aylık bir eğitim süreci sonrasında genç bilişimcilerimizin uluslararası projelere hazır olacağını düşünüyoruz. Bizim için şimdi önemli olan bilişim konusunda uluslararası kariyer planlaması yapan gençlere ulaşmak.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>