NSO Group ile Facebook anlaşamadı

0

NSO Group ile Facebook

Casus yazılım şirketi NSO Group ile Facebook arasında görülen dava, halen tartışmalara neden oluyor. İki şirket arasındaki dava süreci, biraz daha uzayacak gibi görünüyor.

NSO Group ile Facebook davası sonuçlandı

İsrail merkezli casus yazılım şirketi NSO Group, Facebook tarafından hackleme iddialarıyla gündeme gelmişti. Facebook, NSO Group’un WhatsApp’taki açıkları kullandığı ve insanları hacklediğine yönelik iddialarda bulunmuştu.

Mahkemelik olan iki şirket için görülen davada, NSO Group suçlu bulundu. Ancak davayı kaybeden NSO Group, Facebook’un gerekli kuralları yerine getirmediğini iddia ederek mahkemeye itirazda bulundu.

NSO Group tarafından yapılan açıklamada, Facebook’un tebligatla ilgili hileli taktikler uyguladığı ve mahkemeyi yanlış bir şekilde yönlendirdiği iddia edildi. NSO Group’un kullanıcıların telefonlarını hacklediği ve Jeff Bezos’un telefon hacklenme, Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi gibi olaylarda yer aldığı öne sürülüyor. İkili arasındaki dava süreci, biraz daha uzayacak gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>