Nükleer denizaltı için yapay zeka kullanılacak

0

nükleer denizaltı

Çin hükümeti, nükleer denizaltı sistemlerinde yapay zekanın kullanılacağı bir proje üzerinde çalışıyor. Nükleer denizaltı, yapay zeka ile kendi kendine düşünebilecek.

Nükleer denizaltı düşünecek ve karar alabilecek

Yapay zeka ve makine öğrenimi, yakın gelecekte insan karar alma sistemlerinin yerini alacak. Özellikle Çin, hükümet stratejileri ile bu alanda çalışmalarını hızlandırıyor.

Makine öğrenme süreci, bilgisayarın insan kaygısı olmadan yeni beceriler öğrenmesi ve yeni savaş stratejileri geliştirmek için çalışabilecek düzeyde. Nükleer denizaltıların ürettikleri verileri analiz edip, makine öğrenimi algoritmaları aracılığıyla yenilikçi bir proje üzerinde çalışıyor.

Bu algoritmalar, denizaltıların insan müdahalesine gerek kalmadan yeni bir savaş stratejisi geliştirebileceği anlamına geliyor. Böylelikle komuta memurlarının aklına gelmeyen yeni savaş stratejilerinin risk ve avantaj değerlendirmeleri yapılarak güçlü bir karar verme mekanizması oluşturulacak.

Askeri uygulamalar fiziki gücün ötesinde, teknoloji ve zeka (gerçek ve sanal) odaklı hal almış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>