Nükleer füzyon şirketi yatırım aldı!

0

Nükleer füzyon şirketi

Kanada’daki bir nükleer füzyon şirketi, 100 milyon dolardan fazla yatırım almayı başardı. Böylelikle General Fusion, toplamda 200 milyon dolar yatırım barajını da geçmeyi başardı.

Nükleer füzyon şirketi yatırım almaya devam ediyor

Nükleer füzyon çalışmaları, gelecekte enerji sektörüne yön verecek en önemli gelişmeler arasında yer alıyor. Karbon emisyonlarının düşürebilecek potansiyeldeki nükleer füzyon çalışmaları, temiz enerji kullanımında önemli bir etkiye sahip.

Nükleer füzyon alanında faaliyet gösteren Kanada merkezli General Fusion, ilk olarak devletin inovasyon fonunda 38 milyon dolar yatırım aldı. Daha sonra ise Singapur merkezli Temasek Holdings tarafından 65 milyon dolarlık yatırım alınmıştı.

Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre, General Fusion son olarak iki şirketten toplamda 100 milyon doları aşan yatırım almayı başardı. Böylelikle General Fusion’un toplamda aldığı yatırım 200 milyon doları geçti.

Ayrıca Amazon CEO’su Jeff Bezos da General Fusion’ın yatırımcıları arasında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>