Nükleer santrallerde madencilik yapılması planlıyor

0

Nükleer santrallerde madencilik

Ukrayna’da nükleer santrallerde madencilik yapılması planlanıyor. Eğer teklif kabul edilirse, santraller madencilik faaliyetlerinin artmasını sağlayacak.

Nükleer santrallerde madencilik teklifi

Günümüzde kripto para madenciliğinin önündeki en büyük engellerden biri de elektrik enerjisine ucuz bir şekilde ulaşamamak. Ukrayna Hükümeti, madencilik çalışmaları için kapsamlı bir çalışmaya imza atıyor.

Hükümete sunulan teklif kapsamında, nükleer santrallerin madencilik faaliyetleri için kullanılması hedefleniyor. Ukrayna Enerji Bakanı Olha Buslavets, Ukrayna’nın nükleer santral işletmecisi olan Energoatom’a gönderdiği mektupta, nükleer santrallerde üretilen enerji için farklı kullanım alanlarının araştırılmasına yönelik çağrıda bulundu.

Energoatom’un sunacağı önerilerle santrallerde üretilen enerjinin, kripto para madenciliğinde kullanımına yönelik bilgiler yer alacak. Eğer hükümet tarafından bu öneri onaylanırsa, nükleer sanraller madencilik çalışmalarına destek olacak.

Böylelikle Ukrayna, kripto para madenciliği konusunda dünyanın önde gelen ülkelerinden biri haline gelebilir. Energoatom’un sunacağı öneriler, kripto para dünyasında yeni bir dönemin başlamasını da sağlayabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>