Nutanix Türkiye’de ofis açtı

0

Silikon Vadisi’nde 2009 yılında kurulan ve kısa bir süre içerisinde hiper-bütünleşik sistemler pazarında küresel lider haline gelen Nutanix, Türkiye ofisini faaliyete geçirerek ülke pazarına adımını attı.

Yüzde 52 pazar payı
Nutanix, sunucu ve depolama kaynaklarını yalnızca 30 ila 60 dakikalık bir süre içerisinde kurulabilen tek bir platformda birleştirerek veri merkezi altyapılarının yönetimini basitleştiriyor. Daha önce büyük teknoloji şirketlerinde çalışan 5 arkadaşın girişimiyle hayata geçen Nutanix, araştırma şirketi IDC’nin verilerine göre dünya hiper-bütünleşik sistemler pazarında yüzde 52 pazar payı ile lider durumda. Kısa bir süre içerisinde büyük başarılara imza atan ve yatırımcıların da ilgisini çeken Nutanix, toplamda 312 milyon yatırım aldı.

Veri merkezi altyapılarını basitleştirecek
Şirketin, her ölçekte uygulamayla uyumlu çalışan sanallaştırma platformu, işlem yapma, veri saklama, networking ve sanallaştırma servislerinin tümünü barındıran yazılım ve donanım tabanlı ürünü, veri merkezlerinde yüzde 90’a varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor. BT ortamlarının ölçeklendirilmesini kolaylaştıran Nutanix, yazılım tabanlı olması sayesinde sürekli güncellemelerle becerilerini artırabiliyor. Kendi kendini iyileştiren bir sisteme sahip olan Nutanix platformu, kapsamlı otomasyonu ve maliyeti yüksek merkezileştirilmiş bellek gereksinimini ortadan kaldıran nitelikleriyle geleceğin veri merkezi altyapı teknolojileri arasında gösteriliyor.

Türkiye büyük potansiyel vaat ediyor
Nutanix’in, Türkiye faaliyetlerine başlaması ile ilgili açıklamalarda bulunan Nutanix Türkiye Ülke Müdürü Mehmet Tarımcı şunları söyledi: “Verinin sürekli arttığı ve dolayısıyla da veriyi saklayıp yönetme maliyetlerinin yükseldiği günümüzde hiper-bütünleşik sistemler geleceği belirleyen teknolojiler olacak. Nutanix bu alanda sunduğu yenilikçi ürünüyle kurulduğu tarihten itibaren BT sektöründe fark yaratan bir şirket oldu. Oluşan büyük ilgi sonucunda Türkiye’de ilk ürünlerimizi 2013 yılında satmaya başladık..2015 Mart ayı itibarıyla Türkiye ofisimizi faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Hedefini küresel pazarlarda genişlemek olarak belirlemiş bir şirketiz. Türkiye, yeni teknolojileri benimseme hızıyla büyük bir potansiyel vaat ediyor. Bu potansiyel bizi Türkiye’ye yatırım yapmaya iten ana etmen oldu. Kanal ortaklığı üzerinden ilerleyen iş modelimiz ve her geçen gün büyüteceğimiz ekibimizle, Türkiye’de her ölçekten veri merkezinde altyapıları basitleştirecek çözümler sunacağız.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>