Nvdia 100 bin yapay zeka uzmanı yetiştirecek

0

Yapay zeka ve otonom sürüş alanında önemli yatırımları olan Nvidia, 2017 yılında 100 bin yeni geliştiriciyi öğrenen makineler konusunda yetiştireceğini açıkladı.

Nvidia Deep Learning Institute dahilinde 2016’da 15 bin yapay zeka uzmanını eğiten Nvidia, 2017’de bu rakamı altıya katlamış olacak. Nvidia Deep Learning Institute yazılım mühendislerine yapay zeka ve öğrenen makineler hakkında son teknoloji araçları kullanarak pratik yapma imkanı tanıyor. Böylece yazılım geliştiriciler, dev bir teknoloji şirketinde çalışmak zorunda kalmadan yapay zeka konusundaki son gelişmeleri takip ederek deneyimleme imkanı buluyorlar.

IDC’nin raporlarına göre, 2020’ye ulaştığımızda yazılım ve uygulamaların %80’i yapay zeka teknolojisini kullanacak. Nvidia, yapay zeka eğitimleri sayesinde çok sayıda geliştirici için ücretli eğitimler sunarak hem önemli bir gelir elde ediyor hem de piyasanın ihtiyaç duyduğu yapay zeka uzmanlarını sağlamak konusunda önemli bir kaynak oluşturuyor.

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>