Nvidia, Alibaba ve Huawei ile ortaklık kurdu

0

Nvidia’nın akıllı şehirler platformu Metropolis AI, trafik tıkanıklığını azaltmak, şehir hizmetlerini paylaştırmak, hatta kayıp kişileri bulmak gibi görevleri yerine getirebilen GPU tabanlı bir akıllı izleme aracıdır. Alibaba ve Huawei, NVIDIA Metropolis kullanan dünyanın önde gelen 50’den fazla şirketinin bulunduğu çalışma grubuna katıldı.

Mayıs ayında açılışı yapılan Metropolis, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde kurulması beklenen 1 milyondan fazla bağlı kameralardan aldığı veriler ile hizmet verecek. Metropolis , 2020 yılının sonuna kadar çeşitli yapay zeka destekli analiz uygulamaları ile güvenlikten kentsel planlamaya kadar birçok konuda akıllı şehir yapılanmasını sağlayacak. Yeni ortaklar Alibaba ve Huawei, Metropolis’e kendi uzmanlık alanlarında katkıda bulunacak.

Alibaba Cloud’un özel yapay zeka programı olan ET Brain, gerçek zamanlı trafik yönetimi ve tahmini, şehir hizmetleri ve akıllı drenaj sistemleri gibi konularda akıllı şehirde planlama yapabiliyor. City Brain, Hangzhou pilot bölgesinde trafik tıkanıklığını yüzde 11 oranında azaltmaya yardımcı olmuştu.

Ayrıca Huawei’nin video içerik yönetimi VCM, Tesla P4 GPU hızlandırıcılarıyla donatılmış ve genel performansı 22 kat artmıştır. VCM, derin öğrenme ana çerçevelerini destekler ve yüz tanıma, yaya ve araç yapılandırması ve ters görüntü arama için akıllı algoritmalar sağlar.

Farklı sektörlerden işbirlikçi firmaların bulunduğu Metropolis Al ile geleceğin akıllı şehirleri inşa ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>