Nvidia gelir saklıyor mu?

0

Nvidia gelir saklıyor

Kripto para madenciliğine artan taleple birlikte, Nvidia gelir saklıyor iddiaları gündeme geldi. Şirketin gelirlerini oyuncu kartlarından gösterdiği belirtiliyor.

Nvidia gelir saklıyor iddiaları

Günümüzde kripto para madenciliği sektöründe büyük talep artışı yaşanıyor. Bununla birlikte donanım üreticilere olan talep de artıyor.

Oyun sektörünün en büyük kart üreticilerinden biri olan Nvidia, kripto para madenciliğinde yaşanan artışla gelirlerini artırıyor. Ancak ortaya çıkan yeni iddialarda, Nvidia’nın gelirlerini açıklarken hile yaptığı iddia ediliyor.

Nvidia, madencilik faaliyetlerin en yüksek seviyelerde olduğu 2017 yılında önemli bir gelir elde etmiş, hatta madenciler için özel kart tasarlamıştı. Bununla birlikte 2018 yılında bu talebin düşmesiyle, bir miktar devre kartı Nvidia’nın elinde kalmıştı. Ancak şirket 2017-2018 yıllarında sadece madencilik için yaptığı satışlardan 1 milyar dolar gelir elde etmeye başarmıştı.

Bu trendin düşmesiyle Nvidia’nın, madencilik sektöründen elde ettiği geliri oyun sektöründen elde etmiş gibi gösterdiği iddia edildi. Yani madencilik için yapılan satışlar, sanki oyuncular için yapılmış gibi gösterildi. Bu da oyuncu ekran kartı pazarında yeni bir trafiğin oluşmasını sağladı.

Ortaya atılan bu iddialar hakkında Nvidia tarafından ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>