Nvidia ile Arm ilişkisine yeni inceleme

0

Nvidia ile Arm

Nvidia ile Arm arasında satın alım için görüşmeler sürerken, AB rekabeti önleyici bir adımın olup olmadığını inceliyor. Konuyla ilgili kapsamlı inceleme başlatılıyor.

Nvidia ile Arm arasındaki ilişki inceleniyor

Nvidia’nın İngiliz çip tasarımcısı ARM için 54 milyar dolarlık teklifinin, geçen hafta verilen imtiyazların rekabet endişelerini giderememesinden nedeniyle genişletilmiş bir AB antitröst soruşturmasıyla karşı karşıya kalması bekleniyor.

AB soruşturması, İngiltere’nin antitröst kurumunun ülkenin en önemli teknoloji şirketiyle yapılan anlaşmanın rekabete zarar verebileceği ve rakipleri zayıflatabileceği konusunda uyarmasından iki ay sonra Nvidia için ikinci aksilik olacak. Reuters’a konuşan kaynaklar, Avrupa Komisyonu’nun ön incelemesini 27 Ekim’de sona erdirmesinin planlandığını ve anlaşmayla ilgili dört aylık bir soruşturmanın bundan sonra başlayacağını söyledi.

Nvidia Corp, “Düzenleme süreci gizlidir. İşlem, Arm’ı dönüştürmeye ve İngiltere de dahil olmak üzere rekabeti ve yeniliği artırmaya yardımcı olacak.” dedi.

Dünyanın en büyük grafik ve yapay zeka (AI) çipleri üreticisi, ayrıntılar vermeden Komisyona “davranışsal çözümler” teklif etti. Bu tür çözümler genellikle şirketlerin rekabeti korumaya yönelik önlemler alma taahhütlerine atıfta bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>