NVIDIA ışın izleme desteği sunacak

0

NVIDIA ışın izleme desteğini, klasik PC oyunlarına kazandırmaya çalışıyor. Böylelikle ışın izleme destekli oyun sektörünün büyümesi hedefleniyor.

Klasik oyunlar için NVIDIA ışın izleme desteği hazırlıyor

Işın izleme destekli oyun pazarı, büyümeye devam etse de klasik oyunlar tarafından destekli olmaması, bu sektörün önünde engel oluşturuyor. DSOGaming isimli bir web sitesi, bu sektöre yönelik oldukça ilginç bir detay yakaladı.

DSOGaming tarafından paylaşılan bilgilere göre NVIDIA, PC oyunlarında RTX yani ışın izleme desteği üzerine bilgi sahibi bir çalışan arıyor. Bu da NVIDIA’nın RTX desteğini klasik oyunlarına sunabileceği anlamına geliyor.

RTX desteğinin, klasik bir oyunla hayata geçebileceği belirtiliyor. NVIDIA’nın 2015 yılında satın aldığı Lightspeed Stüdyoları, bu uyarlamada en önemli çalışma etkisine sahip olabilir. PC oyunlarını NVIDIA Shield gibi cihazlar için uyarlayan Lightspeed Stüdyoları’nın, RTX uyarlamasında nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>