Nvidia kripto para madenciliği yapacak mı?

Nvidia kripto para madenciliği
Nvidia kripto para madenciliği

Kripto para sektörüne yönelik geliştirdiği donanımlarla Nvidia bu alanda bir hayli güçlü oldu. Peki Nvidia kripto para madenciliği yapabilir mi?

RBC tavsiyesi: Nvidia kripto para madenciliği yapmalı

Kripto para madenciliğine artan talep, bu alanda donanım ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Nvidia ise madencilere özel donanımlar üreterek bu alandaki açığı kapatıyor.

RBC Capital Markets isimli küresel yatırım bankasından, bu alanda önemli bir açıklama geldi. RBC, Nvidia’nın madencilik ekipmanları satmak yerine direkt olarak kendisinin madenciliği yapmasının daha kârlı olacağını söyledi. Eğer Nvidia madencilik yaparsa, bu alanda 200 milyon dolar gelir elde edilebilir yorumunda bulunuldu.

Nvidia son dönemde özellikle de ETH madencilerine yönelik donanımlar geliştiriyor. GeForce RTX’ 3060’ın gücünün kısıtlı kalması, kullanıcıların istedikleri performansı alamaması madenciler için yeni bir ihtiyacı beraberinde getirmişti.

Benzer şekilde Nvidia’nın rakiplerinden AMD ise madencilere özel işlemciler geliştirmeye çalışıyor. Ekipman üretimindeki rekabetin, direkt olarak madencilik yapmaya sıçrayıp sıçramayacağını hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz