Techinside Google News
Techinside Google News

NVIDIA L4 GPU Google Cloud’a eklendi

Nvidia’nın üretken yapay zeka projelerinde kullanılacak yeni ürünü NVIDIA L4 GPU, Google Cloud’dan erişilebilir hale geldi
- Advertisement -

Google Cloud, NVIDIA’nın üretken yapay zeka projelerinde kullanılacak yeni ürünü Nvidia L4 GPU’yu Vertex AI sistemine dahil etti. Böylelikle Google NVIDIA’nın L4 Tensor Core GPU’sunu sunan ilk bulut hizmetleri sağlayıcısı oldu. NVIDIA L4 GPU, üretken yapay zeka modellerinin oluşturulmasını, ayarlanmasını ve devreye alınmasını destekleyen Vertex AI üzerinde optimize edilmiş destekle sunulacak.

L4 120 kat daha hızlı

NVIDIA L4 GPU, CPU’lardan 120 kat daha fazla yapay zeka destekli video performansı ve %99 daha iyi enerji verimliliği sağlayabilen gelişmiş AI video özelliklerine sahip.

Google Cloud Sistemler ve Hizmet Altyapısı Başkan Yardımcısı Amin Vahdat, “Üretken yapay zeka, Google Cloud’da sağladığımız hız, ölçeklenebilirlik ve güvenilirliği talep eden yeni bir bilgi işlem çağını temsil ediyor” açıklamasını yapıyor. İş yükü için optimize edilmiş Compute Engine portföyüne L4 GPU eklendi. Google, geliştiricilerin bu evrensel GPU ile daha hızlı iş üretmesinin mümkün olacağını belirtiyor.

Görsel üretme işlerinde dikkat çekiyor

Google Cloud, profesyonellerin işlerini daha iyi ve daha hızlı yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış üretken yapay zeka uygulamaları sunan çeşitli kuruluşlar için altyapı sağlıyor. Üretken yapay zeka, insanların bağlantı kurmasına ve eğlenmesine yardımcı olan bir dizi yeni uygulamayı da yönlendiriyor.

Metinden dijital sanat üreten yapay zeka uygulaması Dream’i geliştiren Wombo, Google Cloud’daki NVIDIA L4 GPU’yu erken erişimle inceledi. Wombo CEO’su Ben-Zion Benkhin, yapay zeka aracılığıyla kullanıcıların istemlerinden sürükleyici dijital sanat eserleri yaratmalarını hedeflediklerini belirterek L4’ün arayüzünün daha iyi, daha gerçekçi ve daha verimli görsel üretme deneyimi sunduğunu söyledi.

Gerçek stüdyoya gerek kalmadan seslendirme

Yapay zeka ile ses hatalarını düzeltmek veya seslendirme parçaları oluşturmak ya da altyazı ekleme ve sosyal medya videoları oluşturmayı sağlayan Descript, NVIDIA kullanan uygulamalardan bir başkası. Descript CEO’su Andrew Mason, “Descript, AI çıkarımını hızlandırmak için modelleri optimize etmek üzere NVIDIA TensorRT’yi kullanıyor” bilgisini veriyor. Yapay zeka sayesinde kullanıcılar ses klonlama sayesinde stüdyo kalitesinde içerik üretebiliyor; sadece yazıyla seslendirme üretebiliyor.

NVIDIA’nın sanal iş istasyonlarının bir parçası olan L4’ün diğer kullanıcıları arasında Twitter ve SnapChat bulunuyor.

Özellikle video ve grafik işler, simülasyonlar ve veri analizi için önerilen NVIDIA L4 GPU’yu, Google Cloud’da özel önizleme modunda denemek mümkün.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir