Techinside Google News
Techinside Google News

Nvidia Metaverse’i pazar fırsatlarıyla sunuyor

CES’te yapılan açıklamayla Nvidia Metaverse'i pazar fırsatlarıyla sunuyor. Nvidia, teknoloji anlaşmaları yaptığını söyledi.
- Advertisement -

CES’te yapılan açıklamayla Nvidia Metaverse’i pazar fırsatlarıyla sunuyor. Nvidia, teknoloji anlaşmaları yaptığını söyledi.

Nvidia Metaverse’i pazar fırsatlarıyla duyurdu

Nvidia, metaverse için sanal dünyalar inşa eden sanatçılara ve diğer yaratıcılara ücretsiz olarak yazılım vereceğini açıkladı. Şirket, sanatçıların yarattıkları üç boyutlu içeriği sattığı birkaç pazar yeri ile teknoloji anlaşmaları yaptığını söyledi.

Metaverse; artırılmış ve sanal gerçeklik kulaklıklarının kullanımıyla daha gerçekçi hale getirilen sanal dünyalara atıfta bulunabilen, gevşek bir şekilde tanımlanmış yeni bir terim. Nvidia’nın amiral gemisi yarı iletkenleri gibi grafik hesaplama teknolojisine büyük ölçüde güveniyor.

Nvidia, metaverse için bilgi işlem donanımını sağlama konusundaki lider konumunu, sanal dünyalarda içerik oluşturmak ve satmak için bir dizi yazılım aracına dönüştürmeye çalışıyor. Bu, Nvidia’nın geçen yıl iki katından fazla değer kazanmasına yardımcı olan bir iş fırsatı oluyor.

Las Vegas’ta düzenlenen CES’te Nvidia, bireysel sanatçılara sanal dünyalar yaratmak için “Omniverse” yazılımının ücretsiz bir sürümünü dağıtmayı planladığını söyledi. Kasım ayında Nvidia, kurumsal müşteriler için yılda 9,000 dolardan başlayan fiyatlarla ücret alacağını söyledi.

Sanatçılar sanal dünyalarda kullanılabilecek üç boyutlu içerik oluşturduğunda, bu içeriği çeşitli pazarlarda ve içerik kitaplıklarında satabilirler.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir