NVIDIA otonom araç platformuna ortak oldu

0

NVIDIA otonom

NVIDIA otonom araç sektörüne yönelik yatırım yapmaya devam ediyor. NVIDIA otonom araç platformu için Continental ile ortaklık kurdu.

NVIDIA otonom araç teknolojileri

Alman otomotiv bileşenleri üreticisi Continental, tam ölçekli kendinden sürüşlü bir araba platformu üretmek üzere NVIDIA ile ortaklık kurdu. Anlaşmaya göre NVIDIA’nın DRIVE paketi ile Xavier çip setleri, Continental’in bileşenleri ile entegre edilecek. Böylelikle hem donanım hem de yazılım konusunda işbirliği halinde bir çalışma ortaya koyulacak.

Her iki şirket de müşterilerine platform seviyesi 2 özerkliği (Tesla’nın Otomatik Pilot özelliği gibi akıllı seyir kontrolü) ile seviye 5 (tam otomatik sürüş yeteneği olmadan direksiyon uygulamaları) sunma niyetinde.

Continental, otonom araç teknolojilerine yönelik birçok ortaklığa sahip. Şirket daha önce Tesla ile anlaşma imzalamış olmasına rağmen, 2017 yılında Audi, Toyota, Volvo, Volkswagen ve hatta Çinli teknoloji devi Baidu ile farklı otonom araç projelerinde çalıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>