Nvidia sağlık araştırmalarına destek verecek

0

Nvidia sağlık

Nvidia sağlık araştırmalarına destek olmak için süper bilgisayar desteği sunacak. Birleşik Krallık’taki en güçlü süper bilgisayar Nvidia tarafından sağlanacak.

Nvidia sağlık araştırmaları için süper bilgisayar sunacak

Nvidia, Birleşik Krallık’taki en güçlü süper bilgisayar olan 100 milyon dolarlık Cambridge-1’i piyasaya sürüyor ve onu İngiltere sağlık sektöründeki dış araştırmacıların kullanımına sunuyor.

Makine, sağlık hizmetlerinde yapay zeka araştırması için kullanılacak ve dünyanın en hızlı süper bilgisayarlarından biri. Nvidia; dijital biyoloji, genomik ve kuantum hesaplama alanındaki araştırmaları hızlandırmayı mümkün kılacak. Nvidia’nın sağlık sektörünün başkan yardımcısı ve genel müdürü Kimberly Powell: “Teknolojiyi, proteinlere bağlanmak veya onları insan tüketimi için güvenli hale getirmek gibi önemsedikleri yönler için moleküllere ince ayar yapmak için kullanabilirler” dedi.

Nvidia, ilaç keşiflerini hızlandırma ve üretken bir yapay zeka modeli oluşturmak için COVID-19 aşılarından birinin üreticisi AstraZeneca ile işbirliği yapıyor. Yalnızca son birkaç yılda kullanıma sunulan sinir ağı mimarileri, araştırmacıların, ön eğitim sırasında manuel olarak etiketlenmiş örneklere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, kendi kendini denetleyen eğitim yöntemlerini kullanıyor ve büyük veri kümelerinden yararlanmasına olanak tanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>