Nvidia veri merkezi büyümeye devam ediyor

0

Nvidia veri merkezi

Nvidia veri merkezi işiyle hızlı bir şekilde büyüme kaydediyor. Şirketin veri merkezi birimi, 2 milyar dolar geliri geçmeyi de başararak, gelecek için umut verici çalışmalarını sürdürüyor.

Nvidia veri merkezi

Nvidia, çüncü çeyrek kar sonuçlarında tüm işletmelerinde büyüme kaydetti. Ancak en dikkat çekici büyüme veri merkezi biriminde gerçekleşti. Veri merkezi, bir önceki yıla göre gelirlerini iki katına çıkarmayı başardı. 2.36 milyar dolar ciro ile 94 cent kazanç bekleyen Nvidia, 2.64 milyar dolar ile tahminlerin ötesine geçti.

Yüksek performanslı bilgi işlemin, veri merkezleri aracılığıyla endüstride daha fazla kullanılacak olması nedeniyle bu yükselişin devam edeceği tahmin ediliyor. CEO Jensen Huang, Nvidia’nın Volta platformu tarafından desteklenen veri merkezi işinin yeni başladığını, daha fazla büyüyeceklerini söyledi. Huang ayrıca Moore Yasası’nın son bulduğunu, şirket olarak yenilikçi yaklaşımlarla ilerleyeceklerini belirtti.

Nvidia’nın dünyanın en büyük 500 süper bilgisayarının yüzde 15’inden fazlasına sahip olacağı tahmin ediliyor.

Nvidia veri merkezi

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>