Nvidia veri merkezleri 1 milyar doları geçti

0

Nvidia veri merkezleri

Nvidia veri merkezleri ile elde ettiği gelirde önemli bir aşamayı geçti. Veri merkezlerinden elde edilen gelir 1 milyar dolar barajını geçti.

Nvidia veri merkezleri için yeni dönem

Koronavirüs salgını birçok sektörde gerilemeye neden olmasına rağmen, Nvidia başarılı bir tablo çizmeye devam ediyor. 2020 ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan Nvidia, gelir artışı sağladı.

Yılın ilk çeyreğinde Nvidia, 3 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Hisse senetlerinde geçen yıla kıyasla yüzde 130, elde edilen gelirde ise yüzde 40 oranında artış yaşandı. Birçok tekonloji ürününe olan talepte azalma yaşanırken, çiplere olan talebin devam etmesi Nvidia’nın olumlu bir tablo çizmesini sağladı.

Nvidia’nın gelir modelinde dikkat çeken ise veri merkezlerinin gösterdiği başarı oldu. Tarihte ilk kez 1 milyar dolar barajını geçen Nvidia, veri merkezlerinden 1.14 milyar dolar gelir elde etti.

Uzaktan çalışma ve uzaktan eğitime olan talebin artması, veri depolamaya duyulan ihtiyaç da göz önüne alındığında veri merkezlerinde trendin yükseliş göstermeye devam edeceğini söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>