Nvidia veri merkezleri ile gelirini artırıyor

0

Nvidia veri merkezleri

Sunucu merkezlerine yatırım yapan Nvidia veri merkezleri ile gelirini artırıyor. Nvidia yaptığı yatırımın karşılığını almaya başladı.

Nvidia veri merkezleri ile güçleniyor

Oyun sektörüne yönelik ekran kartları ile dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Nvidia, başarılı stratejisiyle güçlenmeye devam ediyor. Nvidia yaptığı farklı yatırımları da kendisi için gelir haline geliştirmeye başladı.

Sunucu sistemlerine yönelik yatırımlar yapan Nvidia, veri merkezlerinden elde ettiği gelirle önemli bir başarı yakaladı. 2020 yılı ikinci çeyrek sonuçlarına göre Nvidia 3,87 milyar dolarlık gelir elde etmeye başardı. Böylelikle şirket yıl bazında yüzde 50, çeyrek bazında ise yüzde 26 oranında gelirini artırdı. Şirketin bu çeyrekteki net kârı ise 622 milyon dolar oldu.

Ancak Nvidia, bu dönemde veri merkezleri ile dikkatleri üstüne topladı diyebiliriz. Şirketin bu çeyrek bazında veri merkezlerinden elde ettiği gelir 1,75 milyar dolar oldu. Yüzde 52lük bir büyüme anlamına gelen bu gelir, Nvidia’nın neredeyse oyun pazarından elde ettiği gelirle eş değer diyebiliriz.

2020 üçüncü çeyreğinde ise Nvidia kendisi için 4.4 milyar dolar tutarında gelir hedefi açıkladı. Şirketin bu hedefe ulaşıp ulaşamayacağını henüz bilmiyoruz ancak veri merkezlerinde yükseliş devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>