Techinside Google News
Techinside Google News

Nvidia yapay zeka yazılım araçlarını yayınladı

Nvidia 2022 yılında yapay zeka süper bilgisayarı oluşturma ve  oyun oynamayı artırma planlarını açıkladıktan sonra, üretken yapay zeka ve güvenlik alanındaki çalışmaları sergileyen en son duyurularla 2023'te yapay zeka serisine devam ediyor.
- Advertisement -

Nvidia 2022 yılında yapay zeka süper bilgisayarı oluşturma ve  oyun oynamayı artırma planlarını açıkladıktan sonra, üretken yapay zeka ve güvenlik alanındaki çalışmaları sergileyen en son duyurularla 2023’te yapay zeka serisine devam ediyor.

Nvidia, önceden eğitilmiş modellerinden birinin uyuşturucu keşfine ve hırsızlığı önlemek için tasarlanmış yeni perakende odaklı iş akışlarına güç verdiğini duyurdu.

Nvidia BioNeMo

Nvidia, Ocak ayı yapay zeka duyuruları arasında Chicago merkezli startup Evozyne ile yaptığı çalışmaları açıkladı. Startup, Nvidia’nın önceden eğitilmiş yapay zeka modeli ProtT5’i, doğuştan gelen hastalıkları tedavi edebilen bir protein ve küresel ısınmayı azaltmak için karbondioksit tüketecek şekilde tasarlanmış bir protein oluşturmak için kullandı. Evozyne, proteinleri ortaya çıkarmak için modeli ProT-VAE iş akışı aracılığıyla kullandı ve BioNeMo’yu filtre görevi gören değişken bir otomatik kodlayıcı ile birleştirdi. Nvidia’nın modeli daha sonra milyonlarca proteindeki amino asit dizilerini okur. Sinir ağlarının metni anlamak için kullandığı teknikleri kullanarak, doğanın biyolojinin bu güçlü yapı taşlarını nasıl bir araya getirdiğini öğrendi.

Morpheus, Enterprise Suite’e Geliyor

Nvidia ayrıca, derin öğrenme güvenlik yazılım kitaplığı olan Morpheus’u,  Nvidia AI Enterprise 3.0  yazılım paketine dahil olan bir dijital parmak izi AI iş akışında kullanıma sunduğunu da duyurdu.

Nisan 2021’de tanıtılan Morpheus, sistem tehditlerini ve anormalliklerini belirlemek, yakalamak ve bunlara karşı önlem almak için makine öğrenimini kullanan, bulutta yerel bir siber güvenlik çerçevesidir. Kötü amaçlı yazılımları, kimlik avı saldırılarını ve şifrelenmemiş hassas veri sızıntılarını tespit edebilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir